Alleben Mah. Gazimuhtar Paşa Bulv. No:6 Şahinbey / Gaziantep

Emzirme Döneminde Beslenme Programı

Emzirme Döneminde Beslenme Programı

Emzirme Döneminde Beslenme Programı

Emzirme döneminde annenin kendi vücudundaki besin öğesi depolarını dengede tutmak hem de bebeğin ihtiyacını karşılamak için yeterli ve dengeli beslenme çok önemlidir. Aksi takdirde anne kendi vücut depolarından harcayacaktır. Bu da annenin sağlığının bozulmasına ve yetersiz süt salgılanmasına neden olabilir. Bebeğin ek besine geçiş yaptığı 6. ayda emziren anne kilo vermek için beslenme danışmanlığı almaya başlayabilir.

Kişiye kapsamlı vücut analizi (vücut ağırlığı, yağ oranı (%) ve ağırlığı (kg), sıvı oranı (%) ve ağırlığı (kg), kas ağırlığı (kg), metabolizma yaşı, bazal metabolizma hızı, iç organ çevresi yağ oranı, ideal kilo) değerlendirmesi yapıldıktan sonra doktorunuz tarafından değerlendirilmiş kan tahlili sonuçlarınıza göre hedef belirlenerek kişiye özel haftalık beslenme programı oluşturulur.

Sütünüzün miktar ve içeriğinde zenginlik sağlayarak sağlıklı beslenmeyi hayatınıza nasıl adapte edeceğiniz ve sonrasında sürdürülebilir olacağı hakkında kişiye detaylı bilgi ve motivasyon sağlanması yüz yüze ve online( whatsapp üzerinden) destekle sağlanmaktadır.

Emzirme Döneminde Beslenme Programı